Skip links

Kurumsal

Dollvet Veteriner Aşıları

“Dollvet Bir İdealdir!”

Dollvet firması Urfa’dan bir dünya markası çıkarmak için yola çıkmıştır.

Dollvet merkezi İstanbul olmak üzere üretim tesisi Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde 36.000m²’ilk bir kampüs içerisinde kurulmuş olup şu anda 26 adet veteriner aşı ruhsatı ve 3 adet test kiti ruhsatı ile üretim faaliyetlerini devam ettiren bir biyoteknoloji merkezidir.

Güçlü Teknik Alt Yapı Uzman Kadro

2002 de kurulduğu ilk günden bu güne teknik altyapı, donanım, kadro zenginliği ve insan kaynaklarının önemi üzerinde hassasiyetle durduk. Dollvet 2005’te ilk üretime başladığında yarısı teknik uzman olmak üzere 12 personelden oluşmaktaydı. Bu güne geldiğimizde bünyemizde bulunan 150 den fazla personelimizin yarısından fazlası teknik kapasiteli uzman kadromuzu oluşturmaktadır. 26 uzman personel sadece Ar-Ge çalışmaları ile ilgilenmektedir. Dünya standartlarında üretim yapabilme kabiliyeti bu istikrarlı çalışmanın sonucudur.

 

Hem Türkiye Hem de Diğer Ülkeler için Büyük Bir Kazanım

Dollvet tüm bu zorlukların üstesinden gelmiş, modern alt yapısı, geniş uzman kadrosuyla ve tecrübesiyle hem ülkemiz hemde uluslararası arenada ülkelerin ekonomik yapılarına zara veren salgın hastalıklara karşı (domuz gribi, kuş gribi, sars, LCD gibi) aşı üretebilecek konuma gelmiştir. Bu hem Türkiye hem de uluslararası arenada diğer ülkeler için büyük bir kazanımdır. Biyoteknolojik ürün yatırımları, bağımsız dünya ülkelerinin tamamı için stratejik bir öneme sahiptir. Bu ürünler ülke ekonomilerini derinden etkileyen, insan ve hayvan sağlığı için büyük tehlikeler oluşturan salgın hastalıklarla mücadele hizmetlerinde önemli bir yere sahiptirler.

Her Türlü İlaç Aşı ve Biyolojik Ürün Üretme Potansiyeli

Dollvet dünya standartlarında üretim yapabilmek için ihtiyaç duyulan tüm teknik altyapıya, havalandırma sistemlerine, hepafiltrelerle sterilize edilmiş laboratuvar ortamlarına, uygun fermentör ve reaktörlere, biyogüvenlik normlarına uygun sızdırmazlık testlerinden geçmiş bir tesise sahiptir. Şuan sadece hayvan sağlığı için aşı üretimi yapmasına karşın elinde bulundurmuş olduğu teknik altyapı ve laboratuvar ortamı ile insan sağlığı da dahil olmak üzere pek çok biyolojik ürünü üretebilme potansiyeline sahiptir.

Dollvet firması Urfa’dan bir dünya markası çıkarmak için yola çıkmıştır.

Uluslararası arenada faaliyet gösterebilme kapasitesini üst sıralara taşıyan GMP sertifikasını kısa süre içerisinde tesisimize kazandırmış bulunuyoruz.

Kilometre Taşları

2002

2005

2007

2009

Sayfa Güncelleniyor. Gelişmiş içerik için en kısa sürede tekrar ziyaret edebilirsiniz.