Skip links

Dollvet Biyoteknoloji’den Şanlıurfa Veteriner Hekimleri Odası’na “Urfa Konağı” Desteği.

ali-eroglu-eyup-sabri-gorucu

Dollvet Biyoteknoloji’den Şanlıurfa Veteriner Hekimleri Odası’na “Urfa Konağı” Desteği.

Ana sponsorluğunu Dollvet Biyoteknoloji’nin üstlendiği, Şanlıurfa Veteriner Hekimleri Odası’nın eğitim ve sosyal tesis olarak kullanacağı Urfa Konağı, restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından hizmete açıldı.

Dollvet Biyoteknoloji ana sponsorluğunda tahsis edilip restorasyon çalışmaları tamamlanan Şanlıurfa Veteriner Hekimleri Odası’nın sosyal faaliyetler ve eğitim amacıyla kullanacağı tesis hizmete açıldı. Eski bir Şanlıurfa konağı olan binanın tarihi ve kültürel yapısını bozmadan yenilenmesiyle, oda üyelerinin bir araya gelecekleri, eğitim toplantılarının düzenlenebileceği, sosyalleşebilecekleri, bunun yanında misafirlerini kente özgü programlarla ağırlayarak Şanlıurfa’nın tarihini de yansıtabilecekleri bir tesis kazandırıldı. Tesis, Dollvet Biyoteknoloji’nin katkısının yanında, meslek mensuplarının, paydaşların ve özellikle restorasyon çalışmalarında Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın destekleriyle kullanıma hazır hale geldi.

Şanlıurfa Vali Yardımcısı Metin Esen, Tarım Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Sedat Ildız ve Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın da hazır bulunduğu açılışa Dollvet Biyoteknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sabri Göncü, Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konsey Başkanı Ali Eroğlu ve 2. Başkan Haluk Aşkaroğlu, Şanlıurfa Veteriner Hekimleri Oda Başkanı Abdullah Açıkgöz, Harran Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nihat Denek ile Şanlıurfa ve çevre illerin STK başkanları katılım gösterdi.

Açılışta konuşan Dollvet Biyoteknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sabri Göncü, “Biyoteknoloji alanında stratejik bir noktada yer alan Dollvet olarak böylesine anlamlı bir yatırımın parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Hep birlikte şehrimize, Şanlıurfa Veteriner Hekimleri Odası’nın mesleki faaliyetlerine büyük katkı sağlayacak, kentimizin tarihi dokusunu da yansıtan bir tesis kazandırdık. Sektör için, hayvanlarımızın sağlığı için, gelecek için bu tarz atılımlarla yeni bir alt yapı oluşturuyoruz.” dedi. Kendi memleketinde istihdam yaratmanın önemini vurguladığı konuşmasında, kente katkı vermeye devam edeceklerini de belirten Göncü, tüm hemşerilerine Şanlıurfa için yatırım çağrısı yaptı.

Şanlıurfa Veteriner Hekimler Odası Başkanı Abdullah Açıkgöz ise “Ofis çalışmalarımızın dışında böyle bir tesisin varlığı hem odamızın çalışmalarını desteklemek hem de kentimizin kültürel yapısını yansıtmak adına çok değerli. Ana sponsorumuz Dollvet Biyoteknoloji’ye ve elini taşın altına koyarak maddi manevi katkı veren tüm paydaşlarımız ve meslektaşlarımıza canı gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.