Skip links

Hakkımızda

Lorem İpsum Dolor Sit

Dollvet merkezi İstanbul olmak üzere üretim tesisi Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde 36.000m²’ilk bir kampüs içerisinde kurulmuş olup şu anda 26 adet veteriner aşı ruhsatı ve 3 adet test kiti ruhsatı ile üretim faaliyetlerini devam ettiren bir biyoteknoloji merkezidir.

Güçlü Teknik Alt Yapı Uzman Kadro

2002 de kurulduğu ilk günden bu güne teknik altyapı, donanım, kadro zenginliği ve insan kaynaklarının önemi üzerinde hassasiyetle durduk. Dollvet 2005’te ilk üretime başladığında yarısı teknik uzman olmak üzere 12 personelden oluşmaktaydı. Bu güne geldiğimizde bünyemizde bulunan 150 den fazla personelimizin yarısından fazlası teknik kapasiteli uzman kadromuzu oluşturmaktadır. 26 uzman personel sadece Ar-Ge çalışmaları ile ilgilenmektedir. Dünya standartlarında üretim yapabilme kabiliyeti bu istikrarlı çalışmanın sonucudur.

Biyoteknolojik ürün yatırımları, gerek duyduğu yüksek teknoloji sebebiyle başlangıç maliyetleri oldukça yüksektir. Çok üst düzey eğitim ve niteliklere sahip uzman personel gerektirmesi, sürekli biyolojik değişkenlik gösteren hastalık etkenlerinin yeni araştırmalara ihtiyaç duyması, endüstriyel boyuttaki üretim sürecinin zor ve çok hassas olmaları, alt yapı alet ve ekipmanlarının çok pahalı olması vb. gibi ana konular sebebi ile çoğu özel sektör hatta bir kısım ülkeler için dahi gerçekleştirilmesi zor yatırımlar olmuştur.

Hem Türkiye Hem de Diğer Ülkeler için Büyük Bir Kazanım

Dollvet tüm bu zorlukların üstesinden gelmiş, modern alt yapısı, geniş uzman kadrosuyla ve tecrübesiyle hem ülkemiz hemde uluslararası arenada ülkelerin ekonomik yapılarına zara veren salgın hastalıklara karşı (domuz gribi, kuş gribi, sars, LCD gibi) aşı üretebilecek konuma gelmiştir. Bu hem Türkiye hem de uluslararası arenada diğer ülkeler için büyük bir kazanımdır. Biyoteknolojik ürün yatırımları, bağımsız dünya ülkelerinin tamamı için stratejik bir öneme sahiptir. Bu ürünler ülke ekonomilerini derinden etkileyen, insan ve hayvan sağlığı için büyük tehlikeler oluşturan salgın hastalıklarla mücadele hizmetlerinde önemli bir yere sahiptirler.

Her Türlü İlaç Aşı ve Biyolojik Ürün Üretme Potansiyeli

Dollvet dünya standartlarında üretim yapabilmek için ihtiyaç duyulan tüm teknik altyapıya, havalandırma sistemlerine, hepafiltrelerle sterilize edilmiş laboratuvar ortamlarına, uygun fermentör ve reaktörlere, biyogüvenlik normlarına uygun sızdırmazlık testlerinden geçmiş bir tesise sahiptir. Şuan sadece hayvan sağlığı için aşı üretimi yapmasına karşın elinde bulundurmuş olduğu teknik altyapı ve laboratuvar ortamı ile insan sağlığı da dahil olmak üzere pek çok biyolojik ürünü üretebilme potansiyeline sahiptir.

 

Bir dünya markası olma stratejimizle çıktığımız bu yolda; uluslararası arenada faaliyet gösterebilme kapasitesini üst sıralara taşıyan GMP sertifikasını kısa süre içerisinde tesisimize kazandırmış bulunuyoruz.