Skip links

Dollvet, Fabrikasında 100 Veteriner Hekimi Ağırladı

Dollvet, Fabrikasında 100 Veteriner Hekimi Ağırladı

Dollvet, yeni yedili hiperimmun serumunu Gaziantep’te düzenlediği lansman toplantısıyla veteriner hekimlere tanıttı.

Toplantı dahilinde Dollvet’in Şanlıurfa’daki tesislerini gezen yaklaşık 100 veteriner hekim tesis karşısındaki hayranlıklarını gizleyemediler.

Dollvet, 26-29 Eylül tarihleri arasında Gaziantep ve Şanlıurfa’da düzenlediği toplantılarda yedili hiperimmun serumu Dolli-Sera’yı veteriner hekimlere tanıtma imkanı yakaladı. Yaklaşık 100 veteriner hekimin davetli olduğu lansman toplantılarında Şanlıurfa’nın en önemli tarihi hazinesi Göbeklitepe ziyaret edilirken, Dollvet üretim tesisleri hekimlerin ziyaretine açıldı.

Dollvet’in çıkış noktası bir idealdir.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Dollvet Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Göncü, Dollvet’in hayallerin, ideallerin ve azmin eseri olduğunu belirtirken, Türkiye ekonomisine sağladıkları katkının her geçen gün artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

“Bizler, aile olarak farklı sektörlerde uzun yıllardır faaliyet göstermeye devam etmekteyiz. İnşaat sektöründe 50 yılı aşan tecrübemizle Türkiye’nin farklı yerlerinde birçok projeye imza attık. Bu konuya atıfta bulunmak istememin sebebi şu; Dollvet’in çıkış noktası bir idealdir, Dollvet aslında bir stratejidir. Dollvet, Türkiye’de hayvancılık, gıda güvenliği ve bunun akabinde biyoteknoloji üretimi ile ilgili bir stratejidir. Stratejimiz, öncelikle doğru aşıların üretilmesiyle başlamaktadır. Uzman ekibimiz, yaklaşık 15 yıldır Şanlıurfa’da bu işi sahiplenmiş durumda. Etkinlik kapsamında, sizlerin veteriner hekim olarak fabrikamızı gezip görmeniz, anlatmış olduğum detayların karşılık bulması açısından önemlidir. Bizim yatırımcı olarak buradaki pozisyonumuz, bir dünya markası olabilme ile ilgili fiziksel imkanların sağlanmasıdır. Elbette imkanların sağlanması ve üretim tek başına yeterli olmuyor, aynı zamanda yaptıklarımızı sizlere doğru anlatabilmemizle de ilgili olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle, bugün burada sizlerle bir araya gelme hususunda en önemsediğim kısım da burasıdır.”

Ülke stratejisinde de rol oynayacak bir kuruluş olma gayesi

Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Göncü, Dollvet’in ticari bir kuruluş olmanın ötesinde ülke menfaatlerine hizmet eden bir dünya markası olma ideali taşıdığını söyleyerek konuşmasını sürdürdü. “Dollvet, tabii ki ticari bir kuruluştur. Fakat sizi temin ederim ki bizim için Dollvet, sadece ticari bir kuruluş değildir. Bahsetmiş olduğum inşaat yatırımlarımızın yanı sıra uzun yıllardır sürdürdüğümüz tekstil yatırımlarımızla da belirli bir ticari mesafe kat etmiş durumdayız. Sadece ticari odaklı bir yatırım yapmayı düşünmüş olsaydık, biyoteknolojiye dayanan aşı üretimi gibi bir alana değil, hali hazırda devam eden inşaat ve tekstil alanındaki yatırımlarımıza ağırlık verirdik. Fakat ailemizin, Şanlıurfa’dan dünyaya hitap edecek, sadece dünya markası olmakla kalmayıp ülke stratejisinde de rol oynayacak bir kuruluş olma gibi bir ideali var. Sizleri ticari birer partner olarak görmüyorum. Bizim bu idealimiz bir memleket stratejisidir ve sizleri de bu stratejinin bir parçası olarak görüyorum. Bu anlamda, Dollvet hepimizin tesisidir ve durumu ancak bu şekilde benimsediğimiz sürece ideallerimizi hayata geçirmemiz mümkün olur. Türkiye’nin, dünyanın farklı noktalarında etki oluşturabilmesi hiç de ütopik bir hedef değildir. Bizler ile birlikte sizler de bu meseleyi sahiplenirseniz, hedeflerimizin bir noktasında yer alıp Dollvet’in hepimizin tesisi olduğunu benimserseniz çok daha hızlı yol alabiliriz.