Skip links

Dollvet’in Gururu, Türkiye’nin Gururu – Turkovac

DOLLVET’İN GURURU, TÜRKİYE’NİN GURURU!

Ürettiğimiz ilk yerli inaktif COVID-19 aşısı Turkovac, acil kullanım onayı aldı!

Erciyes Üniversitesi Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (ERAGEM) Müdürü, bilim insanımız Prof. Dr. Aykut Özdarendeli öncülüğünde Erciyes Üniversitesi ve TÜSEB iş birliğiyle geliştirilen yerli aşımız Turkovac’ın üreticisi olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

COVID-19’a karşı aşı üreten sayılı ülkelerden biri olmak; iş birliği halinde büyük bir özveri ile çalışmayı gerektiriyor. Turkovac’ın üreticisi olarak bizler bu yolculukta; teknik altyapımız, uzman kadrolarımız ve üretim tecrübemizle üzerimize düşen sorumluluğun bilinciyle çalışmaya devam ediyoruz.

Ürettiğimiz ilk parti Turkovac’ı tesislerimizden alkışlar eşliğinde uğurladık.

Acil kullanım onayı sonrası, ürettiğimiz ilk parti Turkovac’ı tesislerimizden alkışlar eşliğinde uğurladık. Ar-Ge’den üretime tüm aşamalarıyla yerli olan Turkovac, ülkemiz ve dünya için çok büyük bir kazanımdır. İnanıyoruz ki Turkovac; önce ülkemiz sonra tüm dünya için COVID-19’la mücadeleye büyük katkı sağlayacaktır.

Turkovac’ın bugüne gelmesine katkı sunan tüm kurumlara, bilim insanlarımıza ve fedakarca çalışan ekibimize teşekkür ediyoruz.

Bakan Koca, TURKOVAC’ın Acil Kullanım Onayı Aldığını Açıkladı