Skip links

Lansman: Rocodoll İle Koruma Çemberini Genişlet!

Yenidoğan Buzağı Kayıplarıyla Mücadelede Koruma Çemberini Genişletiyoruz!

Yenidoğan buzağı kayıplarına karşı geliştirdiğimiz yeni aşımız Rocodoll’ün lansmanını 4 Kasım 2021 tarihinde online olarak gerçekleştirdik.
Birbirinden değerli konuşmacılarımızın buzağı kayıplarının önlenmesi adına çok önemli bilgiler paylaştığı canlı yayınımıza yoğun ilgi gösteren tüm sağlık profesyoneline teşekkür ederiz!

Sığırlarda Rotavirus, coronavirus ve E.coli’nin yol açtığı ishallere karşı geliştirilen yeni aşımız Rocodoll’ün ürün lansmanını hayvan sağlığının önemli isimleriyle gerçekleştirdik.

Değerli konuşmacılarımız; Dr. Hüseyin Zengin, Prof. Dr. Hasan Batmaz, Prof. Dr. Hasan Hüseyin Hadimli, Dr. Nilay Ünal, Uğur Topal, yerli Covid-19 aşısı Turkovac’ın geliştiricisi Prof. Dr. Aykut Özdarendeli ve canlı yayınımızın moderatörlüğünü üstlenen Sayın Barış Kolgu’ya buradan bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Dr. Hüseyin Zengin – Dollvet Genel Müdürü

Amacımız Türkiye’den bir dünya markası çıkarmak!

Dr. Hüseyin Zengin, Dollvet’in idealinin, Türkiye’den bir dünya markası çıkarmak ve biyoteknolojinin her alanında geniş bir ürün portföyüne sahip olmak olduğunu belirtti. Yaşadığımız bu sürecin bize aşıların önemini daha çok gösterdiğini ve Dollvet’in bu bilinçle çalıştığını ifade etti.

Biyoteknoloji gibi kritik alanlarda ürün geliştirebiliyor olmamız gerekiyor.

“Yaşadığımız bu süreç bize aşıların ve kendi kendimize yetebilmemizin önemini bir kez daha göstermiştir. İthalata dayalı bir büyüme ile süreklilik mümkün değildir. Türkiye olarak özellikle biyoteknoloji gibi kritik alanlarda üretim yapabiliyor ve ürün geliştirebiliyor olmamız gerekmektedir. Hayvan sağlığı alanında ürettiğimiz aşılar, geçim kaynağı hayvancılık olan insanlarımızın geleceğini koruyor, bu son derece önemli bir konudur. Dollvet olarak bu noktada üzerimize düşen sorumluluğun bilincindeyiz.”

Dollvet söz verdiğinde yapar, bundan kimsenin şüphesi olmasın!

Yetiştiricilerimizin bu sektörden aldığı verim; süt, et ve yavru üzerine… Sütün, etin ve yavrunun korunması için Dollvet elinden geleni yapacaktır. Dollvet söz verdiğinde yapar, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Yetiştiricilerimizin ihtiyaç duyduğu tüm aşıları geliştirmek ve üretmek için çalışmaya devam edeceğiz. Amacımız Türkiye’den bir dünya markası çıkarmak ve biyoteknolojinin her alanında geniş ürün porföyüne sahip olmak, bu vizyonla yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz. Her şey güzel Türkiye’miz için!”

Prof. Dr. Hasan Batmaz – Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi

Neonatal dönemdeki buzağı kayıplarının %80-90’ının sebebi ishal!

Prof. Dr. Hasan Batmaz konuşmasına, neonatal dönemde oluşan buzağı kayıplarının %80-90’ının sebebinin ishal olduğunu belirterek başladı. İshal enfeksiyonlarını önlemede asıl hedefin koruma olması gerektiğini belirten Batmaz, aşılamada aşının içerik olarak zengin oluşuna, uygulama zamanlarına ve Ig G’nin kolostruma geçişi için yeterli zaman bırakılmasına özen gösterilmesi gerektiğini söyledi.

Prof. Dr. Hasan Hüseyin Hadimli – Selçuk Üniversitesi Veteriner Fakültesi

İshale en fazla neden olan etkenler: Rotavirus, Coronavirus ve E. coli

Prof. Dr. Hasan Hüseyin Hadimli, buzağı ishallerine en fazla neden olan etkenlerin Rotavirus, Coronavirus ve E. Coli olduğunu belirtti. Aşılama ve hijyen tedbirleri ile bu kayıpların önüne geçilebileceğini belirten Hadimli, antibiyotik kullanımı yerine aşının tercih edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Dr. Nilay Ünal – Dollvet Ar-Ge Direktörü

Ar-Ge tek cümle ile bilgi ve tecrübenin yansıtılmasıdır.

Dr. Nilay Ünal konuşmasına, Dollvet’in Sanayi Bakanlığı’ndan onaylı Türkiye’deki tek biyolojik ürün Ar-Ge merkezine sahip olan kuruluş olduğunu belirterek başladı. Rocodoll’un içeriğinde bulunan rotavirus, coronavirus ve E.coli suşlarının tamamen yerli suşlar olduğunu belirtti. Viral izolatlar, 2013-2017 yılları arasında 12 farklı ilde bulunan ilk 30 günlük akut ishalli buzağılardan alınan 674 örnek arasından elde edildiğini söyleyen Ünal, E.coli suşlarının da Pendik Veteriner Kontrol Enstitüsü’nden alınmış tamamen yerli suşlardan oluştuğunu dile getirdi.

Vet. Hekim Uğur Topal – Dollvet Satış ve Pazarlama Müdürü

Rocodoll ile Koruma Çemberini Genişletiyoruz!

“Rocodoll için kullandığımız slogan “Koruma Çemberini Genişlet!”

Bunun iki anlamı var: İlki; Rocodoll’ün şu anda içerdiği suşların fazlalığı bakımından dünyada ilk ve tek aşı olmasıdır. Eğer Rotavirus, Coronavirus ve E. coli aşısına ihtiyacınız var ise Rocodoll kullanarak koruma çemberini daha genişletebilirsiniz…

Sloganımızın bir diğer anlamı ise yenidoğanların hayata tutunmalarında destek olan 7’li hiperimmun serumumuz Dolli-Sera’nın yanına Rocodoll’ü ilave ederek koruma çemberini daha da genişletilebileceğiniz…

Rocodoll Lansman Yayınımızın Kaydını Aşağıda İzleyebilirsiniz.

Sağlık Profesyoneli Misiniz?

Yönetmelik gereği web sitemizin erişmeye
çalıştığınız bu bölümü sağlık profesyonellerine yöneliktir.
Sağlık profesyoneli olduğunuzu onaylıyor musunuz?