Skip links

Şap Aşısı üretimi için GMP sertifikası aldığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.

GMP sertifikamızın kapsamının, şap aşısı üretimini kapsayacak şekilde genişletildiğini paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

Dollvet Biyoteknoloji üretim kampüsümüz, 16-20 Ocak 2023 tarihleri arasında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Veteriner Tıbbi Ürünler hakkında Yönetmeliğin 79. Maddesi gereği gerçekleştirilen denetimler sonucunda GMP (İyi Üretim Uygulamaları) sertifikamızın kapsamı genişletilmiş ve süresi 20 Ocak 2026 tarihine kadar uzatılmıştır.

Üretim yeteneklerimizin genişletilmesi, şirketimizin büyüme stratejisinin önemli bir adımıdır ve başarılı bir şekilde tamamlanan denetim süreci, üretim kalitemize olan güveni artırmaktadır. Aynı zamanda, sektördeki rekabetçiliğimizi artırmakta ve Dollvet Biyoteknoloji markasının gücünü pekiştirmektedir. Yurt içi ve yurt dışındaki müşterilerimize ve sektördeki tüm paydaşlarımıza daha geniş bir alanda hizmet sunmak bizim için büyük bir gurur kaynağıdır.

Bu gelişmeyle birlikte BSL-3 viral kategorisinde (Şap ve kuduz virüsleri dahil) yeni ürünler üretebileceğimizi duyurmak istiyoruz. Bu noktada ŞAP aşısı alanında yürüttüğümüz çalışmaların meyvelerini toplamaya hazırlanıyoruz. Çok yakında piyasaya süreceğimiz AFTODOLL adlı yenilikçi şap aşılarımızın hayvan sağlığı alanında önemli bir ihtiyaca cevap vereceğini düşünüyoruz.

Bu vesile ile bu süreçte özveriyle çalışan, titizlikle uygulanan standartlara uyum sağlamak için büyük bir gayret gösteren her bir ekip arkadaşımıza teşekkür ederiz. İyi Üretim Uygulamaları standartlarına uygunluğumuzu sağlamak için gösterdiğiniz özveri, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza güvenle hizmet sunabilmemizi sağlamaktadır.

Dollvet Biyoteknoloji olarak, müşterilerimize ve iş ortaklarımıza, daima yüksek kalite standartlarında, güvenilir, etkili ve yenilikçi ürünlerimizle daha da güçlenerek hizmet etmeye devam edeceğiz.

Saygılarımızla.