Skip links

27-30 Nisan tarihleri arasında Koyun – Keçi Sağlığı ve Yönetimi Kongresindeyiz.

27-30 Nisan tarihleri arasında Koyun – Keçi Sağlığı ve Yönetimi Kongresindeyiz.

Çiftlik Hayvanları Hekimliği Derneği tarafından düzenlenen 5. Ulusal- 2. Uluslararası Koyun-Keçi Sağlığı ve Yönetimi Kongresi  27-30 Nisan tarihlerinde Grand Yazıcı Turban –Marmaris’te gerçekleşiyor.

Türkiye’de önemli bir yeri olan koyun ve keçi yetiştiriciliği ve çiftlik hayvanlarının sağlığı alanında güncel bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmak üzere tüm katılımcıları standımıza bekliyoruz.

Kongre Başkanı Prof. Dr. Hasan Batmaz’ın davet yazısı:

” Değerli Meslektaşlarım;

Çiftlik Hayvanları Hekimliği Derneği (ÇHHD) olarak Koyun & Keçi Sağlığı ve Yönetimi Kongresi’ni en son olarak 2019 yılında Kıbrıs’ta düzenlemiştik. İki yılda bir düzenlediğimiz bu kongreyi Covid-19 pandemisi nedeniyle normal zamanında yapamamıştık. Bu nedenle kongrenin 5.incisi 4 yıl aradan sonra 27-30 Nisan 2023 yılında Marmaris’te düzenlenecektir.

Ülkemizde kırmızı etin ve sütün sığırlardan sonra en çok elde edildiği türler olan koyun ve keçiler ülkemiz ve çevresinde çok önemli hayvan türleridir. Dünyada meydana gelen iklim değişiklikleri nedeniyle her geçen yıl bu türlerin önemi daha da artmaktadır. Dolayısıyla koyun ve keçiler ülkemiz için vazgeçilmez hayvan türleridir. Bu kadar önemli olan koyun ve keçilerin yetiştirme, beslenmeleri ve hastalıkları ile ilgili konular da her zaman önemini korumaktadır. 5.Ulusal & 2.Uluslararası Koyun-Keçi Sağlığı ve Yönetimi Kongresi’nde alanlarında uzman yurt dışı ve yurt içinden çok sayıda davetli konuşmacıya yer verilecek, uygulamalı workshoplar yapılacaktır. Kongrede serbest sözlü ve poster bildiriler de yer alacaktır. Bu bildirilerde dereceye girenlere ödül verilecektir. Diğer yandan bu kongreye sözlü bildiri ile katılan gençler öncelikli olmak üzere 5 araştırıcıya ÇHHD tarafından burs (Kongre kayıt ve konaklama tutarının %50’si) sağlanacaktır.

Doğa harikası Marmaris’te bilim insanları, meslektaşlarımız ve sektör paydaşları ile koyun keçi sağlığı ve yönetimi kongremize sizleri davet eder, bilimsel ve sosyal ortamda birlikte olmayı dileriz. ”

Saygı ve sevgilerimle

Prof. Dr. Hasan Batmaz

 

Kongre hakkında detaylı bilgi: https://www.koyunkeci2023.org/tr